Ainult tited kardavad hambaarsti

Huhh. mina ja minu ebaratsionaalsed hirmud.

Kas on veel täie mõistuse juures olevaid 25-aastaseid, kes käisid hambaarstil viimati lapsena? Ma arvan, et minu viimane külastus oli umbes 10-aastasena. Päris piinlik lugu.

Ja kuigi mu elukaaslane on mulle rääkinud juba aastaid, et ma ikka võiksin minna ja lasta üle vaadata, siis ma olen ikka niii meeletult kartnud ja siiski minemata jätnud, sest otseselt millegi üle kurtnud ka ei ole. Tarkusehambad on vaikselt omaette tulnud, valu pole teinud ja kuigi hambad veits tundlikud on, siis ei midagi ületamatut.

Hiljuti juhtus aga selline lugu – tundsin, et ühest “kihvast” oleks justkui tükk välja tulnud ja siis ei olnud enam pääsu, selle suupoolega süüa enam ei saanud ja ütlesin elukaaslasele, et hea küll, ma lähen! Ta loovutas mulle lahkelt enda peagi saabuva aja ja nii ma ühel esmaspäeval hirmust värisedes sinna toolile istusingi.

Arst vaatas üle, et jah, päris mitu auku on ikka, tarkusehambad kasvavad kõik tagurpidi ja tagatipuks on minu poolik kihvakene PIIMAHAMMAS. Kui ma poleks seal toolis parasjagu istunud, ma oleks konkreetselt pikali kukkunud, kuidas see võimalik on?
Igaljuhul ei olnud tal minuga midagi peale hakata, saatis hoopis röntgenisse, kus sain arsti sõnadele kinnitust – jäävhammas kasvas risti üleval ja minu pisike kihvakene oli tõesti piimakas.

dentist GIF

Eelmisel esmaspäeval käisin uuesti hambaarstil ja seekord oli tunne juba hirmsam, sest teadsin, et süstist ma enam ei pääse (seda kartsin kõige rohkem kogu asja juures) ja midagi ta seal tegema peab hakkama. Nõudsin süsti ajaks meest ka kabinetti, aga ta oli parasjagu ooteruumist kadunud, kui õde teda kutsuma läks ja nii ma siis panin oma suure tüdruku püksid jalga ja lasin selle süsti ära teha. Polnudki hirmus ega valus ja piimahammas sai selleks korraks plommitud, aga arst juba hirmutas, et igaveseks ta sinna ei jää, sest ta on nii õrnakene ja väikokõnõ.. Implantaati ka sinna paigaldada ei saa, sest jäävhammas on ees, krooni jaoks on see vahe jällegi päris pisike. Aga ta avaldas lootust, et pulmadeni peab ikka vastu, nii et vähemalt ei saa minust hambutut pruuti.

Ja tarkusehambad on tegelikult kõik otse, üks on küll õige pisut viltu, aga sellepärast muretseme siis, kui valutama hakkab..

Ja ausaltöeldes on minu hirm nüüd kadunud, sest arst on imetore. Nüüd ma juba ootan seda hetke, et oleks käidud ja kõik hambad korda tehtud. Mul oli 2 eesmärki enne pulmi – saada load kätte ja hambad korda teha, no et oleks pooleliolevad asjad elus lõpetatud ja tundub, et seekord pean endale antud lubadustest esimest korda elus kinni! 🙂

Rääkige enda hambaarstilugusid – kas kardate või mitte? Kui korrapäraselt käite, kuidas tarkusehammastega lood on ja noh.. kellelgi veel piimahambaid suus on? 😀
See hambaarstimaailm on ikka täiesti uus ja põnev minu jaoks! 

PS! Et olla kursis minu värskete postitustega, võid visata like minu facebooki lehele: Krahvinna blogi. Oma igapäevaelu ja sekeldusi, tordijutte, kohvikujutte, pulmajutte ja nii edasi kajastan Instagramis: kittiesandcakes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga