PULMAJUTUD: Kuidas ma Riias pulmakleiti ostmas käisin

Pühapäeval jõudis lõpuks ometi kätte kauaoodatud päev, kus võtsin suuna Riia peale, et minna proovima pulmakleite. Ma olin täiesti arvestanud selle võimalusega, et tulen ilma kleidita tagasi, aga kuna väike spaapuhkus kulus nii kui nii ära, siis see mõte mind ei kohutanud.

Kuna päeval oli mul veel Võrus sõbranna üllatus-babyshower ja pärast seda busse enam siitpoolt Riiga ei läinud (mitte, et see bussiliiklus ülemäära tihe üldse oleks..) siis ei olnud mul muud valikut kui ise autoga minna. Kusjuures ma ise olin üllatavalt rahulik selle mõtte juures, aga Indrek tahtis küll otsad anda ja muretses end segaseks. Mina, kes ei ole Tallinnaski sõitnud, lähen nüüd järsku veel suuremasse, tundmatusse linna, üksi ja pimedas, autoga. Aga polnudki üldse hullu, pikk maanteesõit pimedas ja suht kehvade tee- ja ilmaoludega oli palju kohutavam, linn ise oli juba lebo. Tänan väga Waze’i leiutajaid siinkohal.

Enne veel, kui kleidijuttude juurde liigun, kasutan veel juhust, et meie hotelli – Wellton Riverside Spa-d kiita. Mõnus, puhas ja ilus tuba, varustatud kõige vajalikuga, väike, aga mõnna spaaosa ja väga rikkalik hommikusöök (isegi vahuvein oli olemas!). Parkimiskohti hotellil endal ei ole ja see on ka ainsaks pisikeseks miinuseks, sest tasulises parklas tuleb maksta 15€/ööpäev ja see on natukene palju.

Esmaspäeval suundusime siis kleidijahile. Teadsin kohe, et esimesena tahan külastada Julija salongi. Kui sisse läksime, küsis teenindaja kohe, et näitaksin talle inspiratsioonipilte, et millist kleiti ma otsin ja oli VÄGA üllatunud, kui ma vastasin, et mul pole mitte ühtegi pilti salvestatud ja mul ei ole õrna aimugi, mida ma otsin ja see on minu esimene kord kleite proovida. Natuke nägin ohet tema silmades, aga ta hakkas väga usinalt mulle erineva stiili, lõike ja materjaliga kleite tooma ja kiirelt saime aru, mis on see, mis mulle meeldib ja sobib. Meil läks lausa nii hästi, et neljas kleit, mida ma proovisin, oligi The Dress!

See on täiesti tõsi, mida räägitakse, et sa saad kohe südames aru, kui õige kleit seljas on ja nii ongi. Ilusaid kleite oli teisigi, mille puhul ma vaatasin et vau, kui ilus, aga mitte ükski teine ei tekitanud sellist tunnet. Siiski ei tahtnud ma nii kiiresti otsust teha ja läksime igaksjuhuks ka tänava lõpus asuvasse Bonni salongi. Kogemus, mille sealt sain, oli täiesti ristivastupidine Julijale. Teenindaja oli väga ülbe ja väsinud näoga, igast liigutusest ja lausest õhkas välja seda, et no minge ometi minema. Proovisin seal vist 4-5 kleiti ja siis ütles ta mulle, et rohkem tal selliseid kleite, mis minu kriteeriumitele vastaks ja eelarvesse mahuks, ei ole (Julijas, samas, olekski võinud kleite proovima jääda). Kusjuures ta tõi mulle ka täiesti idiootse lõikega kleite, mis minu kehale üldse ei sobinud (nt nabani dekoltee ja pikad puhvis varrukad). Puhvis varrukatega kleidi kohta ütles veel, et see on väga trendy praegu, aga mu reaktsioon peeglisse vaadates oli ainult see, et “IUU, mis asi see veel on?”. Kahju, et nendest jubedatest versioonidest pilte ei teinud..

IMG_5897See oli esimene kleit, mida proovisin ja oli täitsa lähedal juba sellele, mis meeldib. Probleemideks oli liiga sügav dekoltee ja liiga tagasihoidlik seelik (tahtsin end ikka printsessina tunda). IMG_5899Korralik kardina vibe, eks? Tänu sellele kleidile välistasime kohe pitsist seeliku. Kusjuures ma arvasin koguaeg, et tahan varrukatega kleiti, et tatoveering ära varjata, aga erinevaid variante proovides sain aru, et ma ei peagi seda varjama ja varrukad jäävad minu maitsele natuke liiga tagasihoidlikuks. IMG_5901See kleit on juba päris ilus, aga ei tekitanud seda tunnet ja jällegi – seelik liiga tagasihoidlik. Pärast seda kleiti sai teenindaja aru, et okei, sulle sobib ainult tüll 😀 IMG_5921Seda kleiti proovisin Bonni salongis ja see oleks täiesti vabalt võinudki loosi minna, kui oleks olnud valget pakkuda. Ma arvasin, et see õrnroosa võiks mulle meeldida, aga ma ei kujutanud siiski end ette selles abiellumas.. 

Bonnist läksime edasi kiidetud vegankohvikusse Terapija, kus kahjuks tavamenüüd proovida ei saanudki ja päevapakkumine kahjuks wow-emotsiooni ei tekitanud, kuid maiustused (Bounty ja blondied) olid megahead!

Kõht täis söödud, suundusime tagasi Julijasse, et The Dressi uuesti selga proovida ja lõplik otsus teha. Muide, minu kleit oli tegelikult minu budgetist mitusada eurot kallim ja kui ma seda selga proovisin, siis hinnasilti nähes veel imestasin, et miks mulle see proovida toodi, kui see eelarvet ületab, aga rahustasin end kohe maha, et ju teenindaja teab, et saab mulle siis allahindlust teha, sest vastasel juhul oleks see väga alatu olnud ikka.. ja nii oligi! Lõpuks sain enda kleidi täpselt eelarve piiripealse hinnaga, sealjuures oli alusseelik ja vöö veel ka selle hinna sees. Nii super!!

IMG_5931image0

Ma päriselt kujutasin ette, et käime terve päeva erinevates salongides, mida seal Avotu tänaval oli tõesti palju ja võib-olla kogemuse pärast olekski võinud, aga siiski ma olen täiesti 100% kindel, et midagi muud ma leidnud ei oleks. Sest neid kleite, mille puhul ma ühtegi viga ei leidnud, oli ju tegelikult valikus veel, aga kahtlen sügavalt, et mõni teine kleit mu südame nii kiiresti ja tugevalt põksuma oleks pannud, kui see, mille ära ostsin (ja mida ma siin blogis loomulikult ei näita, sest midagi peab ometigi üllatuseks ka jääma :)).

Muide, minu otsus algusest peale oli selline, et kleidi valikul saab kaasa rääkida ka minu tulevane abikaasa. Saatsin talle algusest peale pilte erinevatest kleitidest, õnneks ei ole me kuigi ebausklikud. Minu jaoks oli lihtsalt ääretult tähtis, et temale ka kleit meeldiks ja ta enda heakskiidu sellele annaks. Muud varianti lihtsalt ei olnud ja ma olen väga õnnelik selle otsuse üle, sest nüüd ma saan südamerahuga pulmapäeva oodata teades, et talle minu valik meeldib, see annab nii palju enesekindlust juurde ja pealegi, pildid ei anna seda päris ilu isegi mitte poole võrra edasi. Olen kindel, et täiskomplekt koos soengu ja meigiga rabab ta jalust!

 Ma loodan, et teised tulevased pruudid said sellest postitusest innustust ja vastuseid mõnele küsimusele. Eestikeelsena ei ole internetis just kõige rohkem postitusi Riiast pulmakleidi ostmise teemal, kuigi foorumitest ja Facebooki pulmagruppidest käib see teema tihti läbi küll. Kui kellelgi on veel küsimusi (kasvõi näiteks hindade kohta), siis võite mulle julgelt kirjutada ja aitan, kuidas saan.  Ja holymoly, kui reaalseks see kleidi ost asja tegi. Appi, ma abiellun! Juba vähem, kui nelja kuu pärast!!! 

Ja megamegamegasuured tänud mu kleidikonsultant Helenile, ilma tema ausa arvamuseta poleks ma suutnud seda otsust iialgi teha! <3

4 comments
  1. Mina tahaks k8ll hindadest kuulda. Kui saladus ei ole, siis mis su eelarve oli? Ja kui on suur saladus, siis huvitaks n2iteks, mis hinnaga need mitte valituks osutunud kleidid olid ja mis hindadest Julijas n2iteks kleidid 8ldse algavad? Mul omal ka vaja varsti plaan esimesele tiirule Riia poodidesse minna, et enamv2hem aimu saaks, mis stiil mulle meeldib ja siis 8hte teise linna L2tis (nimi ei tule meelde, aga ca tunnike autos6itu riiast) kus pidid enamv2hem samad kleidid olema, aga soodsamalt.

    1. Hei! Ei ole saladus, minu eelarve oli 500€. Mitte valituks saanud kleidid olid 300-500 vahel, see kleit, mis minu nr2 oli, roosaka seelikuosaga, oli 400 nt. Nii et vägaväga mõistlikud hinnad ja Julijas valikut oli tõesti igale maitsele. Ülejäänud poed sellel Avotu tänaval on seal pigem kallimad brändipoed, sinna mul asja ei olnud, kuna ei kipu kuidagi 1000+€ kleidi eest välja käima. Edasi ka hiljem müüa ei tahaks, seega jah.

  2. Oh, siis k6lab t2itsa m6istlikult. Ma t2itsa n6us, neid say yes to the dress” mitme tonniseid kleite on ju tore l2bi teleka vaadata, aga nende ostmiseks peab vist k8ll raha peale vihane olema. Selge see, et iga8ks tahab oma pulmas kaunis v2lja n2ha, aga nagu n2ha on normaalses hinnaklassis ka v2ga kauneid kleite.

    1. Eks igaühele oma, tõesti. Kõigil omad prioriteedid 🙂 kuigi ma arvan, et isegi kui rahalised võimalused oleks paremad, isegi siis ma ei raatsiks seda raha välja käia. Pigem panustaks veel rohkem meelelahutusele ja toidule.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga