PULMAJUTUD: Kas ma teen endale ise pulmatordi või?

Meil oli jube hea mõte, kui kihlusime et ah, ei hakka kiirustama selle samal suvel abiellumisega. Võtame aega, et mõtteid (ja mis seal salata, ka raha..) koguda. Põhilised asjad on õnneks enamjaolt kõik juba paigas ja elu teeb lihtsamaks ka otsus pulmakorraldaja võtta.

Meie pulma teeb imeliseks Mi Vida Agentuur , kellega oleme ka juba ühe korra kokku saanud ja pärast seda kohtumist ei olnud küsimustki – ma ei saanud üldse aru, miks ma kõike ise korraldada tahtsin? Põhimõtteliselt kõik valikud teeme ikka meie ise, aga selle vahega, et ei pea aega raiskama sellele, et otsida, kes valmistaks/teeks/tooks asjad kohale. Nii palju stressi jääb olemata.

Praegu on veel minu kõikvõimsas exceli tabelis meie listist puudu järgnevad asjad:

 • Sõrmused
 • Kleit ja kingad (kleiti lähen ilmselt jaanuaris Riiga otsima)
 • Intsu ülikond (tegelikult full ülikonda ei tulegi, mulle meeldivad vallatud vestid..)
 • Pulmaauto (visioon on täiesti olemas, mida tahame, aga pole viitsinud sellega tegeleda millegipärast :D)
 • Meigitegija
 • Pulmameened (suur küsimärk, sest ma pole suutnud välja mõelda, mis see võiks olla – niisama tilulilu, kujukesi ja magneteid pigem ei taha, võiks olla midagi reaalselt praktilist või äärmisel juhul söödavat – hea backup plan, kui pruut on kondiiter)
 • Ja eelmine punkt viib meid sujuvalt (eel)viimase asjani, milleks on TORT? Kuidas ma usaldan kedagi endale pulmatorti tegema? Mul oli juba tegija olemas, aga ta otsustas rasedaks jääda ja tähtaja meie pulmade ajale sättida :D. At this point ma olen peaaegu kindel, et ma teen pulmatordi või tortide lahenduse ise, sest korrustorti ma nii kui nii ei taha, pigem minikoogikesi, mille ma võin täiesti vabalt ise valmis teha ja pulmapäeval siis kellelgi teisel ära kaunistada lasta. Magusalaua (makroonid, pulgakoogid, trühvlid jms..) teen niigi ise.
  Öelge ausalt, kui hull see idee tundub?
 • Ja täitsa viimane punkt, mis väga ootamatult nüüd välja tulnud on – meil oli enda unistuste pulmakohaga kokkulepe nii toitlustuse, koha kui majutuse suhtes olemas, aga viimastel nädalatel on selgunud, et neil on endal mingid segased lood seal ja koht ise enam toitlustust ei pakugi. Kuna kontaktisikuga suhtlemine on ka üsna keeruline, siis olin siin vahepeal juba valmis pulmi ära jätma/uut kohta otsima, aga nüüd saime ikka infot cateringi kohta, kes neil seal siis toitlustust teeb loodetavasti samal tasemel ja ma vägaväga loodan, et ka sama hinnatasemega, sest eelarve oli ausaltöeldes lõhki juba enne seda, kui planeerimine üldse algas. Uut cateringi hetkel otsima hakata küll ei tahaks, sest nii vähe on aega jäänud ja kõik head tegijad ilmselt juba kinni.. Ühesõnaga jah, natuke ebakindel on see värk hetkel.

Ja nüüd list sellest, mis olemas/broneeritud on:

 • Koht (?)
 • Bänd
 • Pulmaisa (Andres Karu)
 • Baar (INZU Rändbaar – üllatus, eksole)
 • Juuksur
 • Kutsed, külalisteraamat, ümbrikukarp, dekoratsioonid meie talu juurde (seal toimub tseremoonia), dekoratsioonid peokohas, lilled (pruudikimp, rinnanõel, pruudipärg, lauakaunistused), polaroid – Nende idee ja stilistika on välja mõeldud, pulmakorraldus tegeleb nende otsimisega ja kindlasti rendime midagi ka Kõvernaelast, sest Indrek võitis sealt 100€ kinkekaardi fb-mängus.

3cd9f3f184c909ffe2b0440789cd8ca6.jpg
Kogu stilistika võiks olla midagi sellist. Palju rohelist, päris sellist maalähedast stiili pole meie peokohas võimalik saavutada, aga igasugused lõikelilled on esialgu pigem no-no. Meil on plaanis ka külalistelt lillede asemel midagi hoopis ilusamat, kestvamat ja tähendusrikkamat küsida. 

Ausaltöeldes on natuke hirmutav küll mõelda, et pulmad on juba 3 päeva vähem, kui 6 kuu pärast. Andke teada, kes on selle teekonna juba läbi teinud, kui kaugel teie olite omadega pool aastat enne pulmi? Kümnepalliskaalal kui impossible tundub idee sellest, et ma teengi endale ise tordi/tordid ja ei stressa sellepärast pulmapäeval? Kui kellelgi on mingeid ideid või pakkumisi pulmameenete ja muu suhtes, mis veel puudu on, andke aga teada! Olen valmis ka koostööks – kindlasti dokumenteerin seda teekonda nii enne kui pärast pulmi veel. 

 

3 comments
 1. Toomase vennanaine Signe tegi samuti oma pulmatordid ise (mitu väiksemat torti erinevatel tasapindadel) ja jõudis ka oma pulma nautida täiel rinnal. Siit moraal – ise teha on täiesti võimalik. Aga kõik inimesed on erinevad, pead oma sisetunnet usaldama 🙂

 2. Pulmatordi/koogikesed ise tegemine polegi nii hull idee, vähemalt tead täpselt millise tordi saad. Enda pulmas usaldasin tordi(meie kujundusega) cateringi hooleks, ning läks täitsa metsa. Tort oli täielikult vale, nii välimuselt kui ka sisemuselt. Aga nyyd pea 4 aastat möödas sellest ja nyyd hea tagant järgi naerda selle üle, et elu ainuke pulmatort ja see oli ka vale 😂

  1. Appi, nüüd tekkis kohe huvi 🤭 Saada mulle pildimaterjali palun 😂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga