Oja talu update

Niinii, ilmad on lõpuks ometi soojemaks läinud, mis tähendab seda, et saab jälle maja juures möllata. Finally!!! Nüüd oleme 2 päeva seal tatsanud ja täitsa mõnus on. Esmaspäeval läksin lihtsalt Intsuga kaasa, ilma erilise sihita, sest eks enamus töid mis seal teha on, on ikka megafüüsilised ja raskemat sorti, aga ma nii õrnakene ju.. 😀

Käisime siis K-rautast läbi, ostsin igasugu seemneid, et saaks juba mingisuguse ürdiaia endale tekitada ja loomulikult mul ei olnud ju mitte mingisuguseid töötegemisriideid, siis oli vaja ka need kuskilt sebida. Meil käib praegu korteris ka remont (pool aastat tegelt juba seisab asi selle taga, et peaks magamistuppa põranda ära panema, praegu magame madratsiga elutoa põrandal..) ja siis olen hästi palju vanu riideid lihtsalt minema visanud.

Ojale jõudes läks siis Ints kohe magamistoa laudist ära kiskuma, siis tuli ka tõehetk, et mis seisus palk seal all on. Õnneks pole häda midagi, mõnest nurgast on natuke mäda aga üldine seisukord on ikka väga rahuldav.

Peaaegu enne-pärast pildid. Sein on lihtsalt teine, aga sama tuba.

Mina toimetasin samal ajal väljas, esialgne plaan oli see, et ma kaevan endale lauda taha väikse aiamaalapikese. Noh.. jah, hindasin oma võimeid üle “natuke”. 😀 Ma ei jõudnud labidatki maasse lüüa. Siis läks käiku plaan B, ma hoidsin enamuse pottidest ja emailkaussidest alles – lasin Intsul nende põhja augud taguda ja panin oma seemuskad hoopis nende sisse mulda. Eks näis siis, mis sealt tuleb.

Järgmiseks nüsisin natuke oma mõttepuud, ma ei tea, kas ma olen seda blogis maininud, aga meil on õue keskel üks paju, mis mulle niiii meeldib. Mehed ähvardasid selle juba algusest peale maha võtta, aga mina olen kategooriliselt vastu. Rääkisin kohe, et sinna alla panen pingi ja siis käin seal kunagi lugemas ja kudumas ja mõtlemas. Sealt tuligi see Kristina mõttepuu väljend :D.

IMG_5681Vaadake seda roostes vintage saagi 😀 aga väga hästi tegi töö ära. 

No ja siis sai mul töö otsa.. lammutasin köögis mõned riiulid veel laiali ja tassisin lõkkesse ja siis lõpuks suudeti mulle ka jõukohane ülesanne välja mõelda. Hakkasin köögi seintelt krohvi/savi/kaamlisitta eemaldama. Hea rahulik töö, muudkui toksi ja toksi.. Pärast tükk aega veel nuuskasin savi.

Järgmisel päeval olime targemad ja ostsime endale respikad ja prillid, et ikka hoogsamalt edasi möllata.

Et teil ka natuke ettekujutust oleks, millest ma räägin. Suht raske uskuda, et need mu tulevase köögi seinad on, hetkel tundub see ikka väga-väga kauge muusika, et seinte vahele üldse toad välja kujunema hakkaks.. 

IMG_5765Minu väga-väga glamuurne OOTD. Kusjuures, minu arust on respikad niii ebamugavad asjad. See “poolik” hingamine võtab nagu pool energiast ära. Samal põhjusel ma ei saa ka snorgeldamismaski kanda, selline tunne, nagu hakkaks lämbuma. Aga pole midagi teha, kaitsevarustust läheb vaja. 

Esmaspäeval tegime ka aasta esimese grilli ära. Tavaliselt kuskil kahekesi käies oleme ikka kasutanud ühekordseid grille, seekord leidsime poest selle “tavalise” asemel sellise ökogrilli. Iseenesest mõte 5+, aga vajab veel veidi tootearendust, et mugavam kasutada oleks, sest meil läks see alumine osa kogu aeg ka põlema (kuigi väidavad, et ei lähe, et see põhi saviga määritud selleks jne). Pidin muudkui veega ääri kustutama, aga see kustutas süsi ka ja.. ühesõnaga ilge jeblamine ja seda nö. tööaega jäi seetõttu grillil nii väheks, et ei kujutagi ette, kui tahaks veel mingeid juurikaid seal ka liha kõrvale teha. Järgmine kord ostame vast mingi väikse ufogrilli endale sinna nurka, äkki saame varsti sauna ka korda tehtud, siis oleks eriti mõnus pika tööpäeva lõppu saunatiir ka teha :).

1. pildil näha, kui lappes see grill on. Aga õnneks kugistasin liha kiiresti alla ja sain endale veel 3 vahukommigi magustoiduks grillitud. #fitlappes 

Tegelikult üks uudis veel, mida ilmselt juba kõik tegelikult teavad. Sain eile autokooli teooriaeksami tehtud, woopwooop! Peaaegu tunnen juba lubade lõhna, naaaaaaatukene veel 🙂

5 comments
 1. Nii “hea” on lugeda et ma pole ainus krohviga maadleja. 😀 Kuna meil majas neid seinu jagub üleliia ja mingiaeg on neile kips peale löödud siis otsustasime enamus seinadega kunagi hiljem jupikaupa tegeleda. 😀 Aga siit ka küsimus, mis te plaanite selle üleliigse krohvi ja muu mitte põleva prahiga teha?

  1. Hei 🙂 hetkel on plaan ilmselt kõik pinnasetäiteks ära kasutada, sest meil on totaalne kuumaastik praegu hoovis 😁 Krohv konkreetselt siis. Muud mittepõlevat kraami meil vist väga polegi.

   1. Me oleme ka mõelnud, et ilmselt vist muud sellega tõesti teha pole, samas on meie hoovis vaja nagunii natuke pinnast nö maha kratsida, et tasaseks asi saada, niiet ehk siis saame vägeva kelgumäe aia nurka krohvi sisuga. 😀

    1. Ega muud tõesti teha pole, me oleme nii mulgid küll, et konteinerit tellida ei raatsiks 😁 Aga väga põnev oli ka Sinu viimast postitust lugeda, täitsa sarnane teema ja samad mured.

     1. Ojaa ma vaatasin ka seda konteineri ja ehitusprahi ära viimise hinda, silme eest tõmbas mustaks. 😀 Nii veider, et enne absoluutselt sellistel teemadel blogid ei tõmmanud, aga nüüd ainult selliseid otsingi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga