Mõned leiud..

Raporteerin jälle. Eelmisel nädalal sai maja ümbrus suhteliselt võsast puhtaks tehtud. Sirelivõsaga on nüüd 1-0, 2 õunapuud (väga metsistunud ja seest puhta mädad) ka maha võetud. Ega rohkem ei jõudnudki, sest minul juba peale 10 minutit võsa vedamist hunnikusse higi voolas, selle palavusega ikka pikalt tööd teha ei jõua.
Vahele jäi pikk ja ekstreemselt töine nädalavahetus, nii et täna magasime kaua-kaua ja alles õhtul läksime maja juurde, eesmärgiga teha sodist puhtaks koridor. “Õnneks” oli keegi seal juba kunagi koristanud, aga ma ütleks, et üsna näitlikult – seal oli ikka ligi 10 prügikotti ja miski haises päris koledasti. Ma mõtlen, et kui juba näha nii palju vaeva, et asjad prügikottidesse visata, kui raske on need siis ka minema vedada? Ja oma töökindad võiks ka ju ära visata, selle asemel, et põrandale hunnikusse visata..
Aga ok, see selleks. Tarisime need kotid ise välja ja sorteerisime järelejäänud sodi ära. Ega sealt midagi ülemäära põnevat välja enam ei tulnudki, enamus ikka vanad kaltsud ja rotisitt.. 😀 Aga oi, kui hea, kui see kõik koristatud sai. Lõpuks jõudsime ühe väikse kapikeseni, mis mulle juba alguses silma jäi, et ta lausa karjub uue elu järele. Sellest saabki minu väike projektikas, kui parasjagu muud teha pole.
Lugesin netist, et praegu on tark mõte panna maha uued maasikataimed ja istutada okaspuid. Okaspuudest võiks kuskile heki panna küll, aga kole kiireks läheb selle mõtlemisega, et kuhu siis. Eriti veel arvestades, et kogu maa on vaja enne üles künda. Aga samas oleks nii hea, kui saaks juba praegu tehtud, siis on nö. üks aasta juba võidetud.
Homme on plaanis uuesti minna, võtta end kokku ja hakata koristama sahvris ja köögis. Need ruumid on megapimedad, sest kõrged kased varjavad hetkel kõik ära ja seetõttu pole õiget ettekujutust ka sellest, mis seal õieti kõik on. Köögi taga on veel üks tuba, mis on konkreetselt maast laeni mingit rämpsu täis ja ma ausõna ei taha absoluutselt mõeldagi, et peaks sinna sorteerima minema. Selleks on küll kaitseülikondi ja respiraatorit vaja.. Samas ei saa päris valimatult kõike ära ka loopida, sest tänapäeval võib igast imelikel asjadel väärtust olla. Ja muidugi see minu kiiks – kõik vanad puukastid, alumiiniumpotid ja kruusid ja muud veidrad anumad – ei saa ära visata, sest ma kavatsen kõige sisse lilli istutada 😀

IMG_5434
Minu lemmikkapikeIMG_5776
Knopkadega tapeet seina – miks mitte, jah 😀IMG_5775
VÄGA detailne ketšupiretsept. See läheb kindlalt proovimisele.IMG_5774
Kindlustusselts EESTI – 1907. Täitsa kindlustatud maja 🙂IMG_5768
Maailma väikseim saunake, mis läheb kõigepealt kordategemisele. Suitsusaun <3 
IMG_5764
Õhtune vaade kompleksile..IMG_5712
Puhas vintage.. huvitav, mis ajast see kleidike võiks pärineda? 
IMG_5710
Jõhker, kui vanu asju seal leida võib..IMG_5708Ajaleht aastast 1923. Peaaegu sajandivanune! 

 
Sel pühapäeval korraldame talgud, pool külarahvast (ja pooled naaberkülade inimesed) on lubanud kohale tulla. Kontvõõrad on ka oodatud 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga