Kulla kaevamine ja aeg iseendale

Eelmisel nädalal ei veetnud mina maja juures kuigipalju aega, sest hetkel on seal põhitööd nö. meestetööd. Esmaspäeval läksin küll, bussiga, positiivseks üllatuseks oli see, et bussijaam (nagu ka lähim pood) jääb ainult kilomeetri kaugusele. Läksin eesmärgiga teha mõned pildid ja sorteerida pisut asju, mis koristamisest järgi jäid – et ehk on midagi, mida kellelgi vaja võiks minna? Panin mõned ajakirjad ja raamatud ka osta.ee’sse üles, kuid hetkel tundub, et järgmiseks peaks katsetama lihtsalt mõne tasuta asjade fb grupiga. Kui seal ka keegi ei taha, siis tuleb kahjuks ära visata, sest sellist pahna koguda ja alles hoida oleks ka kuidagi imelik 🙁 Kui kedagi huvitab, siis siin on link: https://osta-ee.postimees.ee/index.php?fuseaction=search.searchseller&q[seller]=puudritupsu

Samal päeval tulid maja juurde ka sõbrad koos metallidetektoriga. See ala on ilmselgelt liiga suur, et ühekorraga läbi kaevata, sellest saime me juba kiiresti aru, kui palju naelu seal maa sees on.. Aga päris põnev oli detektoriga pööningul möllata. Meil on seal üks kahtlane nurk, kus lauad hoopis teistpidi ja lahti olid ja meid huvitas, kas seal all võiks midagi peidus olla. Ükshaaval kiskus Ints laudu lahti ja umbes 7 naela ja 1 polt hiljem olime me viimaste laudade juures, kus detektor mingit suurt eset näitas. Ütleme nii, et süda hakkas küll 3x kiiremini peksma, kui mullakihi alt suur ja lame plaat paistis. Vaatasime, et ohhhh, mingi karp!!

.. kuni Ints sellele karbile küüned taha sai ja tõmbas välja pooliku ahjusiibri 😀 Aga põnevust kui palju!

IMG_0175.jpg
Poisid kulda otsimas
IMG_0176
Hiljuti saatis ka üks tuttav ägeda droonifoto kogu kompleksist. Too kõige pikem hoone on laut, sellest paremal lõkkekoht 😀 All paremal ait, vasakul elumaja ja tee lähedal puude all saun, mille hiljem elumaja ja lauda vahele viime ja suitsusaunana taastame. Aita tuleb tulevikus teine, moodsam saun ja peoruum. 

Nüüd aga vähe muud elu kah – eile korraldasime kohvikus esmakordselt välikinoõhtu, filmiks sai valitud aegumatu klassika – “Viimne reliikvia”, ja vaatamata sellele, et see eelmisel päeval telekast oli ja et õues jahedavõitu ilm, tuli rahvast siiski meie ootustele vastavalt. Ega me suurt massi ei oodanudki, point oli ikka rohkem selles, et kogukond midagi koos jälle teha saaks ja mul tõesti on hea meel, et see kogukond nii kokkuhoidev on 🙂

IMG_0178

Sel nädalal (ehk siis täna-homme, sest ülehomme tuleb juba tööd teha) otsustasin natuke iseendale pühenduda. Homme ootavad  mind ees juuksur (extreme makeover, kui ma põnnama ei löö) ja pediküür, täna käisin aga massaažis. Ma ei ole tegelikult üldse suur massaažisõber, sest mulle ei meeldi väga liigne kehakontakt teiste inimestega, aga täna oli tõesti mõnus. Mul on aastatega selga nii palju pingeid tekkinud (kutsehaigus ju) ja oli ikka väga vabastav need pingemunakesed kõik lahti mudida lasta. Massöör pani kuppe ka, korralikud vorbad on nüüd selja peal.

Aaaa, ja täna hommikul ärkasin üles kindla plaaniga, et pean täna metsa seenele saama. Lasin Intsul end enda seenekohta autoga ära viia ja jäin esimest korda elus üksi metsa. Ja mina, kui meistereksija, ei eksinudki ära. Pannitäie seeni tõin ka koju, ohhh, kuidas ma armastan metsa ja seda aastaaega, kui on põhjust metsas nii pikalt ringi kolada. Ma olen igal aastal hädas, et tulen suurte ämbritäitega koju, aga puhastada, rääkimata ära tarvitamisest, ei jõua. Sel aastal õnneks on kohvikus köök ja kui vaja, siis tuleb seente erimenüü..

IMG_0177IMG_0146
Ühtlasi ei jätnud võimalust kasutamata, et katsetada uue telefoni kaamerat. 8 pluss teenib oma hinna auga välja, kvaliteet on ikka klass omaette. 

IMG_0143
Minu 2 lemmikut ühel pildil

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga