Minu Itaalia

Esimest korda käisin ma Itaalias 2007 aastal. Ja armusin jäägitult! Olin siis 13 ja käisime enda koolikooriga seal võistlemas pisikeses linnakeses nimega Riva del Garda, Garda järve ääres. See oli minu esimene kord näha suuri, päris mägesid, ja minu pisikene teismeliseaju ei suutnud uskuda, et selline maaliline vaatepilt ongi päris!

Mul on sellest reisist niii head mälestused. Osalt kindlasti muidugi selle pärast, et see oli minu esimene reis kaugemale meie naaberriikidest. Aga tõesti, see itaallaste külalislahkus ja mõnus ellusuhtumine oli miski, mis jättis minusse sügava jälje..

Leidsin paar pilti ka illustratsiooniks 😀

012921587ceb11
Pisut udune, aga see on esimene pilt, mis tehtud hommikul, kui me neid mägesid nägime. Me jõudsime hotelli nii öösel, et hommikune üllatus oli väga-väga suur!
012928551a8472Mälestuseks üks väike nostalgialaks meie tolleaegsest gängist, kellega me hästi läbi saime. Mäletan muidugi, et esimene toajagamine ei läinud just kõige valutumalt ja draamavabamalt, aga siiski, nii tore aeg oli 🙂 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Väike emopliks, nagu ma tol ajal olin.. 😀 

Teine kord Itaalias oli esimesest tervelt 10 aastat edasi! Sellest kirjutasin ma ka siin postituses – LINK . Muidugi sellele postitusele pidi tulema ka järg, sest kõige haigemad seiklused said veel kirja panemata, aga sinna ta jäi.. Õnneks mul on kõik sama värskelt meeles kui eile. Paar põnevamat juhtumit siis:

  • Riminist sõitsime bussiga Napolisse. Mäletan, et bussipilet oli überodav ja bussisõidu ajal sain ka aru, miks – see sõit kestis nii kaua (umbes 10h) ja kuigi buss oli supermugav, siis sõit kulges läbi pääääris jõhkrate mägede ja umbes pool sellest sõidust võitlesin väga tugeva iiveldusega. Õnneks siis, kui võtsin vastu otsuse bussivetsu oksendama minna, hakkas poti vaatamisest kohe hea ja ülejäänud tee sain rahus bussiaknast vaadet nautida.
  • Napolisse suutsin ma kuidagi meile hotellitoa broneerida kõige-kõige hullemasse linnaossa üldse. Tundus hea, sest see oli bussijaamale lähedal, aga oh boy, kuidas ma eksisin. See haises nagu bordell!!! (mitte, et ma teaks, kuidas bordellid haisevad, aga noh.. ta nägi selline välja ka). Tänavad olid kõik inimeste kehavedelikke täis, bussipeatustes olid kodutute pesad ja igalpool käisid üsna ohtliku välimusega tumedanahalised ringi (ma ei ole rassist, aga saate aru küll, mida ma mõtlen). Meil oli muidu hotell broneeritud 2ks ööks, aga kuna seal haises nii rämedalt ja puhtusest oli ka asi kaugel, siis käisime järgmisel päeval Pompeiis ära (kus oli muidugi super ja see kogemus oli igatahes väärt seda jubedat hotelli Napolis) ja põgenesime sealt ruttu-ruttu Rooma.
  • Rooma pidin esimeseks ööks siis kiiruga uue hotelli leidma ja ma suutsin megahea hinna eest meile niii armsa pesa leida, noormees kes meid vastu võttis, oli ka nii amazing ja tore, andis meile kohe Rooma kaardi ja andis nõu, kuhu minna ja mida näha. Rõhutas veel mitu korda, et kui veel mingeid küsimusi on, võtaksime kohe ühendust, et ta on meie jaoks olemas. See hostel aga, kuhu mul siis järgmiseks kaheks ööks oli tuba võetud.. oh boy. Seal oli nii räpane ja imelik. WC-s oli potis veel kingitus eelmistelt külalistelt, sooja vett duši all ei olnud ja ma olen suht kindel, et seal voodis oli mingi lutikapesa (sest enamus reviewsid ütles, et oli.. ma ei kujuta ette, kuidas ma neid enne ei lugenud). Süüdistasin esialgu oma punnides ja lööbes seda hostelit, aga hiljem tuli välja, et asi võis ka olla selles, et ma Riminis ujumas käisin. Konsulteerisin ühe tuttavaga ja ta ei suutnud uskuda, et ma nii loll olin ja seal vette ronisin, seal ei pidavat keegi ujumas käima, sest vesi on nii reostatud. Oh, silly me. 
  • Roomast sõitsime kiirrongiga (300km/h!!) Milaanosse, sealt bussiga Bergamosse ja läbi meie reis oligi. Kusjuures Bergamo oli ka megailus linn, nii rahuliku vibe‘ga, võrreldes teiste linnadega..

Seekord on meil plaanis minna Lõuna-Itaaliasse, must go sihtkoht on Sitsiilia, ülejäänu on veel lahtine. Miskipärast olen ma kõik korrad sattunud Itaaliasse just septembris-oktoobris, kus Põhja-Itaalias on juba üsna jahe, aga lõunas veel päris mõnus. Seekord tuleb kaasa ka kohviku kokk koos oma mehega – väike kollektiivpuhkus. Meil on kindel plaan külastada ka mõnda toidu/veini teemalist festivali ja ehk käia ka mõnel koolitusel. Eriti mind huvitaks just pagari/kondiitriteemalised kursused, sest Itaalia pagaritooted on lihtsalt amazing! Hetkel on meie reisiplaan ja trajektoor veel täiesti lahtine, sest nii on just kõige lahedam reisida!

Kui kellelgi on soovitusi, kuhu minna ja mida teha Lõuna-Itaalias (nt Sitsiilias ja vaatasime ka Sardiiniat – uurisin võimalust minna sinna laevaga, kas kellelgi on kogemust?)?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga