Nagu… päriselt või?

Peale seda, kui oma kiisumiisud koju tõime, on minu loomaarmastus kasvanud umbes 5345798-kordseks. Ma ei imesta, kui varsti suurest armastusest lihasöömise maha jätan, aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada.
Olen facebookis ühes loomade ostu-müügi-äraandmise grupis ja seal ikka tõestatakse aeg-ajalt, kui väärakad inimesed ikka olla võivad! Enne, kui oma Murri-Lasse olime välja valinud, oli meil ka üks teine tõenäoline valik, kust kassi võtta (sealt samast grupist leitud), aga kuna esiteks tundus imelik, et nad kassi juba vaevu kuu-ajaselt loovutada tahavad ja teiseks muudeti ka mitu korda päev ära, mille olime eelnevalt kokku leppinud, et saaks kassipoegi vaatama minna, otsustasime loobuda. Pealegi armusime oma Murrisse ühe pildi järgi jäägitult juba ära kah..
Sellepeale siis muidugi vihastati, et kuidas nii ja noh.. tehti kerget FB terrorit. Hiljem sain aru, et inimene, kellega seal suhtlesin, oli laps. Kes oli pannud sinnasamma gruppi päris mitmeid kassi- ja koerapoegade äraandmise kuulutusi. Seal grupis küsiti temalt, et kas neil ei oleks targem hoopis oma loomi ära steriliseerida-kastreerida ja selle peale mindi närvi ja öeldi “Ärge kommenteerige nii palju!!! See pole teie asi” ja nii edasi.. Oeh, kui lapsevanemad vaid teaksid, millega nende võsukesed internetis tegelevad..
Täna aga püüdis taaskord mu tähelepanu uus kuulutus, kus pakuti täiskasvanud (loodetavasti) inimese poolt kutsikaid. Lisan siia siis kommentaaridest screenshoti:
okkkk
Ma ei saa aru, kas tõesti on inimestel raske viia oma loomad opile (mis ei ole üldse palju maksta selle eest, et tulevikus nii endal kui loomal lihtsam oleks) ja selle asemel lastakse neil muudkui poegida.. et siis kuskil üritada neid poegi maha parseldada. Ilmselge on ju see, et kõikidele kutsikatele ja kiisupoegadele lihtsalt ei jätku sooje kodusid, mina võtaks endale muidugi neid kümneid veel, aga noh.. ei mahu. Ja mis inimene manipuleerib teistega nii, et umbes “kui keegi teda kohe ära ei võta läheb hukkamisele”. Jah, loomulikult see vajutab inimeste puhul mingeid nuppe, aga mitte sugugi neid, mille aktiveerimisel joostakse kohe loomi endale võtma, vaid neid, millega tekib kõikidel teistel tunne, et läheks teeks lihtsalt sellele inimesele kambaka. Minul küll vähemasti..
Ühest küljest – tõesti ei taha teada, et väikeste kaitsetute loomadega nii tehakse, teisest küljest jällegi probleemi eiramine ei tee seda olematuks. Kahjuks..

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga