Minu uus hobi – geopeitus

Tegelikult olen ma sellest teadlik juba päris mitu aastat ja igal aastal kevadel õhinaga alati mõelnud, et nüüd võtan asja käsile, kuid kuidagi ei ole selleni jõudnud. Tegelikult tean ühte aarde asukohta juba eelmisest aastast, sattusin sellele peale pooljuhuslikult, aga täna otsustasin siis enda nime ka logisse kirja panna. Turba-sugused väikesed kohad on alustamiseks head, sest see on nii pisike ja igale poole saab jala minna. Siin peaks asuma 4 aaret, millest 2 olen leidnud ja 2 jääb homseks mõistatamiseks ja lähedalt läheb mööda ka Nelja Kuninga Tee, kus on umbes iga 50m tagant aare.
Geopeituse ehk geocaching‘u põhimõte seisneb siis selles, et see on teatud mõttes nagu maastikumäng. Internetist, vastavalt siis kas geopeitus.ee või geocaching.com, saab vaadata kas aarete asukohti/koordinaate või siis mõistatusaarete puhul nullpunkti koordinaate. Aardeid saab ka ise lisada. Aaret leides tuleb panna kirja kuupäev ja oma nimi (üldjuhul on kirjutusvahend ja märkmik kohapeal), tavalise aarde puhul võtta karbist endale midagi ja panna ka enda poolt midagi karpi. Sealjuures tuleb jälgida, et tavainimestele ehk “mugu”-dele vahele ei jääks oma tegevusega. Igal juhul on tegemist väga toreda meelelahutusega ja kindlasti tekib sellest ka üsna kiiresti sõltuvus!
Ning mis saaks veel parem vabandus olla Eestimaa (miks mitte ka muu maailma, see on igal pool suht laialt levinud) avastama minekuks, kui mitte geopeitus?
geop
Pisikene aardekesekene, mis koosneb ainult väikesest filmitopsist, kus sees on paberijupike kuhu end ära logida (andestage pekkis fookus, mu iphone tegi trikke)
geop2
Tavaline aare, asukohta ilmselgelt ei ütle, otsige ise 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga