Kas Teie tänate arste?

Esmaspäeval juhtus minuga selline lugu, et pärast autokooli sõidu ärategemist (sorri, ma pean uhkustama lihtsalt :D) kummardusin kodus kraanikausi kohale ja järsku käis seljast krõks läbi ning jalad läksid alt. No lihtsalt ei funktsioneerinud enam. Vedasin end kuidagi seina najal voodisse, puhkasin veidi ja õnneks sain jalad alla, aga meeletu valu jäi ikka.
Panin endale ruttu järgmiseks päevaks massaažiaja ja vedasin end kuidagi läbi häda kooli. Olemine oli ikka päris halb, ei saanud kuidagi istuda-astuda.
Teisipäeval, kui massöör oli mu selja üle vaadanud, arvas ta, et pole üldse kindel, kas ainult massaažist piisab ja võib-olla peaksin arstile minema, sest valu oli alaseljas ja pigem närvivalu. Aga ta andis endast parima ja mudis-kuputas mu selja igatpidi läbi. Muidugi ta leidis ülaseljast ka neid munakesi päris palju, mis mudimist vajasid. Ma konkreetselt röökisin seal, niiiii valus oli 🙁
Kolmapäeval olin ma suht suremas, vedelesin niisama sest päev peale massaaži ei ole ju veel parem olla. Täna aga, eneselegi üllatuseks, ärkasin reaalselt uue inimesena. 0 valu, saan kummardada, keerata ja kõndida. Ma olen lihtsalt niiiii tänulik, et tahtsin kohe massöörile kirjutada ja teda tänada.
Sellepeale teatas mu mees, et arste ja massööre ei tohi tänada. Miks ei tohi? Kas see on mingi ebausuga seotud teema?
Minu jaoks tundub elementaarne, et alati kui kabinetist lahkun, ütlen aitäh. Pole veel täheldanud, et keegi imelikult vaataks..
Mis teie arvate, kas see on mingi iganenud uskumus või on see komme ka tänapäeval au sees?

3 comments
  1. Esimest korda kuulen.😁 Mina ikka alati tänanud – elementaarne viisakus ju. Millega Intz seda põhjendas? 🤔

    1. Ta ei osanud põhjendada 😃 aga see vist ongi selline tava. Fb blogipostituste grupis üks õde võttis sõna, kes ütles et tema ei luba ka patsientidel end kunagi tänada.

      1. Vanade komme, et siis ei pidavat rohi mõjuma jne 😄

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga