Eurovisiooni finaal

Mul on täielik Eurovision Blues peal praegu. Nüüd peab jälle aasta aega ootama 🙁 Eilne Grand Final oli hea. Enamik artiste üllatasid mind väga positiivsest küljest ja minu armastus Il Volo vastu ainult kasvas 😀 Tulemusega ma muidugi nii väga rahule ei jäänud, sellest on vist kõik aru saanud. Ok, eks seda Rootsi võitu tegelikult oli oodata, aga ma sügaval sisimas ikkagi lootsin, et seda ei juhtu. No ei ole võitu väärt lugu. Jah, hea lugu ja ägedad kriipsujutud ja nummi kutt ja hästi laulab ja kuskil klubis ma võiks kuulata küll seda, aga no halloooo. Kurps 🙁 Enivei, mis ma siis lauludest arvasin?
1. Sloveenia (Maraaya-Here for you) – Hea lugu on. Muidugi stuudioversioonina palju parem kui lives, naljakalt laulis see tädi. Ja need kõrvaklapid.. Veider 😀
2. Prantsusmaa (Lisa Angell – N’oubliez Pas) – No mulle ei meeldi prantsuse keel, sinna ei saa midagi teha. Seega ei meeldi mulle ka see lugu. Igav kuidagi. Aga selle tädi suu läheb NIIIIIII suureks vahepeal 😀
3. Iisrael (Nadav Guedj – Golden Boy) – No kui arvestada, et see kutt ainult 16 on, siis päris hea saavutus eurokale saada. Hästi ju laulab ka, aga no see laul on niiii gei 😀 Mitte et ma homofoob oleks, see niiii gei väljendab rohkem seda, kui halb see lugu on..
4. Eesti – No tõesti, meil oli sel aastal hea laul 🙂 Ja Elina pisar oli nagu täpp I peal ehk siis tegi selle niigi super esituse täiesti ideaalseks. Niii tublid, uhke on olla eestlane ja nagu paljud eurovisioonifännid ütlevad, siis Eesti on üks nende lemmikuid eurovisioonimaid, sest meil on maitset ja me oskame alati ülihead lood saata (väljaarvatud Leto Svet loomulikiult)
5. Suurbritannia (Electro Velvet – Still in love with you) – Muidu mulle meeldis see lugu, aga lava peal vaadata oli seda no niiii surmigav. Kindlasti oleks saanud seda kasvõi kaameratööga natuke huvitavamaks muuta, aga noh.. jah 😀 UK ikka ei oska
6. Armeenia (Genealogy – Face the shadow) – See on laul, mis mind täna hommikul kummitas. Järelikult meeldib. Aga ainult lugu kuulates, mitte esitust vaadates.
7. Leedu (Monika Linkyte&Vaidas Baumila – This Time) – Nii John4-lik laul ja no ei tea.. mulle ei meeldi väga sellised liiga cheerfulid lood ja no see suudlus oli ka jumala ebavajalik mu arust. Aga mis ma tähele panin, on see, et Vaidas on täpselt selline tüüpilise leeduka välimusega 😀 Et kui ma mõtlen Leedu meeste peale, on nad mu peas täpselt sellise näoga
8. Serbia (Bojana Stamenov – Beauty never lies) – Mingil määral nagu meeldib, aga see tantsuosa võiks küll olemata olla.
9. Norra (Mørland & Debrah Scarlett – A Monster Like Me) – Niiiiii ilus laul. Oleks minu arvates pisut kõrgemat kohta väärinud.Selle võidu vastu mul poleks ka mitte midagi olnud. Naise juuksed on nii ilusad!
10. Rootsi (Måns Zelmerlöw – Heroes) – looooovers on the suuuuuuuuuun, oo-ooo. Ei taha selle kohta midagi öelda, sest olen nii pettunud 🙁
11. Küpros (John Karayiannis – One Thing I Should Have Done) – Ilus, aga igav laul. Meloodia jääb meelde, aga esitus mitte.
12. Austraalia (Guy Sebastian – Tonight Again) – See kutt tuletab mulle niii mu endist ülemust meelde Bulgaaria ajast. Hea lugu on, jääb kummitama ka ja värki. Loodan, et Austraalia jääb eurovisioonile. 🙂
13. Belgia (Loïc Nottet – Rhythm Inside) – Lugu meeldib, esitaja mitte, ja rohkem polegi midagi öelda.
14. Austria (The Makemakes – I Am Yours) – Mismõttes see null punkti sai? Täiega mõnus lugu ju 🙁
15. Kreeka (Maria Elena Kyriakou – One Last Breath) – Välimuselt täiega Shakira 😀 Aga laul ise igav. Samas Kreekal ei tasukski head lugu eurokale saata, korraldamine ajaks nad pankrotti suht.
16. Montenegro (Knez – Adio) – Paljud olid üllatunud, et see finaali sai. Minu arust täitsa OK lugu. Kahju, et nii vähesed oma keeles laulavad.
17. Saksamaa (Ann Sophie – Black Smoke) – Täielik hämming, et null punkti! Ei tea, kas ta esinemisjärjekorranumber oli nii kuskil keskel, et ei jäänud inimestele meelde? Tegelt võiks see Big 5 üldse olemata olla, sest enamasti need riigid kuskil seal tagapool lõpetavad (sel aastal viimased 4 on need, kes automaatselt finaali pääsesid, Hispaania on ka alles 21ndal kohal ja neil polnud sugugi halb laul. Ainult Itaalia sai hea koha. Ja Austraalia ka, aga nemad on juba teine teema.
18. Poola (Monika Kuszyńska – In The Name Of Love) – Ma ei suuda veel otsustada, mida ma sellest arvan 😀
19. Läti (Aminata – Love injected) – Meeldib, meeldib, meeldib! Kuidagi selline müstiline, natuke Loreenilik naine aga vaat, et isegi parem? Igati aus ja väljateenitud 6. koht. Paar kohta ülevamalpool oleks isegi väärinud.
20. Rumeenia (Voltaj – De La Capat/All over again) – Ei tea, miks peab neid laule kakskeelseks ajama? Oma keeles kõlab see ikka palju paremini ju 🙂
21. Hispaania (Edurne – Amanecer) – Hispaania vist tahtis väga võita sel aastal, kahjuks jäid ikka tahapoole nagu alati. See on nüüd teine lugu, mis mul hispaanlastelt ilmselt meelde jääb. Esimene on üks minu eurolemmikuid Algo Pequenito (esitaja Daniel Diges)
22. Ungari (Boggie – Wars for nothing) – Huvitav, kas see peabki nii olema, et see esitaja nii emotsioonitu oli? Sellise sõnumiga laulu esitades peaks küll natuke rohkem emotsioone olema. Igaaav. Alyosha Sweet People omal ajal oli palju võimsam 🙂
23. Gruusia (Nina Sublatti – Warrior) – Ma ei tea, miks mulle see meeldib, kas laulu enda, või laulja välimuse pärast. Samas Eurovisioonil vist vahet polegi, kõik loeb 😀 Ja wow, see tüdruk on minust aasta noorem.
24. Azerbaijan (Elnur Huseynov – Hour Of The Wolf) – Ilus, võimas, pornofilmilugu mu jaoks 😀 Nende põrandal väänlevate tüüpide pärast, kes meenutavad slave’e mulle. Awkward.
25. Venemaa (Polina Gagarina – A million voices) – Üks minu selleaastastest lemmikutest, aga ma olen õnnelik, et see ei võitnud, sest noh.. Venemaa. Laulmas maailmarahust ja mai tea millest. Nagu eelminegi aasta. Huvitav, kas see võltsaplaus mis neil varuks oli, läks käiku või mitte?
26. Albaania (Elhaida Dani – I’m Alive) – Täielik Leona Lewis ju, nii häälelt kui välimuselt 😀 Aga suht mõttetu ägin mu jaoks.
27. Itaalia (Il Volo – Grande amore) – minu lemmmmmmmiiiiiiiik, aga seda teavad kõik vist. No täispakett, kõige paremad lauluhääled, kenad mehed, itaalia keel! Ma hakkasin nende laulmise ajal nutma nagu Elina Born 😀
il-volo-grande-amore-sanremo-2015

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga