Aga me käisime lodjaga sõitmas!

Mu famiilial, kes juhtumisi elavad Eesti teises otsas, on ikka aeg-ajalt kombeks meil siin Võrumaal külas käia. Ja siiamaani oleme me alati selle ajaga midagi põnevat ette võtnud, niisama tühja pole kunagu passinud. Seekord tahtsime mu venna sünnipäeva pidada ja tegime talle üllatuspikniku lodjal nimega Jõmmu. Selle kohta saab rohkem infot siit: link.
Sõit algas Emajõe Suursoo külastuskeskusest ja kulges mööda Emajõge Peipsile, kus pandi ühisel jõul ka puri üles. Ilmaga meil meeletult vedas – niiiiii soe oli, natuke lausa liigselt, põletasin endale korraliku joodikumaika selga. Aga õnneks oli sõites natuke tuult ka. Igaljuhul oli sõita meeletult mõnus, istusime lodja katusel lambanahkade otsas ja kogu see loodus oli ikka tõsiselt ilus! Olime endale ka korralikult piknikukraami kaasa pakkinud, nii et selle 4 ja poole tunni ajal kõht tühjaks ei läinud. Lodjas olid kõik mugavused olemas, kaasaarvatud WC. Pakuti ka teed, kohvi ja vett.
Reisi tipphetk oli aga see, kui kapten Lauri (kes oli äärmiselt sümpaatne noormees ja nagu ma aru sain, siis põhimõtteliselt üks selle lodja ehitajatest olnud) võttis välja pootsmanipüksid ja küsis, kes masti otsa tahab minna. No ja kes muu ikka alati selliseid hullusi teeb, kui mitte meie Ints. Ja kui me mõtlesime, et korraks käib üleval ära ja tuleb alla tagasi, siis oh ei, ta jäi sinna mingi pooleteiseks tunniks. Ja lõpuks tõmmati sunniviisiliselt alla, sest hakkasime järvele jõudma ja purje jaoks oli vaja ruumi teha 😀
13624944_969977459781782_2067968221_n13599611_1358592290834008_1030344814_n
Ja tegelikult, mis vähemalt mulle kõige ägedama mulje asjast jättis, oli see, et lodjal oli 2 madrust, kes olid noored tüdrukud – ma arvan, et minuvanused kui mitte isegi nooremad. Ja see, kuidas nad seal äärepeal kõõlusid, sõlmesid tegid, purje kinnitasid jne tekitas ikka aukartust. Tõsiselt äge, sellist tööd teeks isegi (kui ma kõrgust ja vett ei kardaks ja ujuda oskaks :D). Äge oli vaadata, kuidas kapten käed puusas tsikkidele käske jagas 😀 Ja nad olid nii asjalikud.
Igatahes 15 euri well spent ja läheks heameelega uuesti. Siis paneks ainult bikiinid alla, et parmupäevitusest pääseda 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga