ARVUSTUS: Restoran Balkan

Eile käisime Intsuga Tartus shoppamas ja kuna hommikust me õieti söönud ei olnud, siis olid kõhud juba sinna jõudes päris tühjad. Algul tahtsime ära külastada selle kuulsa Aparaadi, aga kahjuks oli see täiesti täis. Siis mõtlesime Kapriisi minna, aga sama lugu. Üleüldse oli eile Tartus vääääääääga palju rahvast liikvel, isegi Lõunakeskuses oli raske parkimiskohta leida.
Jalutasime siis Kapriisi juurest kuskilepoole edasi, kuni jõudsime ühe tagasihoidliku trepi juurde, mis pidi viima restorani nimega Balkan. Vaatasime menüü üle ja kuna neelud hakkasid juba käima – tean ju ise, kui head toitu bulgaarlased teevad, siis otsustasimegi proovida midagi täiesti uut. Muidugi mingeid arvustusi me kuskilt ei lugenud, valisime koha täitsa huupi.
Kõndisime trepist üles, restoran nägi väga autentne välja. Kahtlaseks tegi asjaolu see, et peale meie seal ühtegi teist külastajat polnud. Saime menüüd, valisime toidud välja – mulle küpsetatud lambaliha veinikastmega (risky business, I know) ja Ints võttis Steik Balkani. Ütles veel teenindajale, et soovib seda medium küpsusastmega, aga ta väga vist ei teadnud, mida see tähendab.
Toidud tulid iseenesest kiiresti, kuulsin vahepeal köögist tulevat mikrolaineahju kõll’i :D, aga kui me need endale lauale saime, valdas mind kohe pettumustunne. Arvestades, et mu lammas 13.50 maksis, Intsu steik 15, oleks ikka kõvasti rohkemat oodanud – kas või juba serveerimise poolest.

12957153_919945341451661_428798697_nLammas

Minu lammas oli vähemalt seest pehme, mitte vintske, mis oli hea. Aga kahjuks oli kasukamaitset ikka tunda küll – see oli ka ainuke maitse selle liha juures, sest mingist veinikastmest seal küll juttu polnud. Ma isegi ei kujuta ette, mis kaste see seal peal selline oli, mingi ebamäärane maitsetu tummine vedelik. Niii kurb..
Intsu “steik”, mis oli umbes 5mm läbimõõduga (mida ilmselgelt on üldse võimatu mediumina küpsetada, oli peidetud suure kuhja juustu, koore ja šampinjonide alla, mis tapsid liha maitse täielikult! Kõige rohkem oli tunda tugevat juustumaitset. Ja serveering oli täpselt samasugune, nagu lambal.
Oleks oodanud niiiii palju rohkemat, nii kõrvalolevas salatis, ahjukartulites, aga kõige rohkem ikkagi liha maitses. Võiks ju arvata, et Vahemere köögis siiski mõnda ürti ka leidub.

Atmosfäär ja sisekujundus mulle seal meeldis väga, teenindus oli sõbralik, aga ei midagi enamat. Teenindaja tegi täpselt nii palju, nagu pidi. Kuna aga toidud olid nii suur pettumus, siis sinna kahjuks tagasi küll ei läheks.

2 comments
  1. Sellise toidu saab 3.50 eest võibolla veel vähema eest, ja isegi selle hinna eest oleks ma pettunud sellise väljanägemisega taldriku pärast

    1. Jep, see näeb välja nagu mingi päevapraad suvalises pubis, mitte praad restoranis, mis maksab 13.50 😀 Aga omad vitsad peksavad, internetis on sellist infot piisavat, mis oleks takistanud meid sinna minemast..

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga