Olen nüüd lapsevanem!

Õigem oleks öelda lastevanem siis.. nimelt liitusid 5 päeva meie perega 2 uut üliarmsat liiget – Murri ja Lasse. Jep, selle blogivaikuse ajal olen ma päris palju teinud ja ma ei jaksa enam ära vabandadagi, ega keegi ei sunnigi mind kirjutama, aga nats kurb on ikka, et siin käib inimesi piilumas, kes loodavad midagi eest leida, agaaa ei..
Ühesõnaga selle vea ma nüüd parandan ilusti kenasti ära ja tutvustan teile ka meie uusi ilmakodanikke.. hehe, tegelikult on nad juba 2-kuused 🙂

kiisupallidLasse vasemal, Murri paremal

Ega me oleme ju alati teadnud, et kodu ilma kassita on lihtsalt maja ja kindel plaan oli ka kass võtta, seega otsustasime eelmisel nädalal asjaga tõsisemalt tegelema hakata ja sobivat kandidaati otsima hakata. Meil oli tingimus – isane, üleni must ja mustade käpaalustega. Selliseid variante oli päris palju, aga mitte meile lähedal ja Tallinn tundus liiga kaugel olevat. Hoidsime siiski paari varianti “soojas”, juhuks kui lähemalt kedagi ei leia.

Neljapäeval saatis mu ema sõbranna meile pildid oma kassipoegadest, küsis, kas see must ei sobiks. See must oli meile ideaaalne, aga kuna nad asusid Märjamaal, mis on põhimõtteliselt sama kaugel, kui Tallinn, siis jäi see värk kuidagi sinnapaika. Reedel mõtlesime, et ilus ilm ja vaba päev, lähme sõidame Võrtsjärve äärde. Tee peal kirjutasin veel oma emaga ja järsku eneselegi märkamatult sai paika plaan kiisu Märjamaalt ära tuua.

Jõudsime siiski veel järve ääres aega veeta, suitsulatikat süüa ja geopeitust mängida ja siis sõitsime juba edasi Viljandisse, kust ostsime loomapoest liivakasti, kassiliiva (kui kellelgi on soovitusi, millist eelistada, siis shoot!), toidukausid ja mõned krõbinad. Siis panime edasi Märjamaale ja teate – nii, kui Murrit nägime, teadsime, et see on meie kass! Ainus aga oli see, et miskipärast ei tahtnud kuidagi vennakest maha jätta.. nad olid lihtsalt nagu kokku loodud, mängisid koos nii armsasti ja Lasse oleks justkui aru saanud, mis toimub – tuli ja puges meile kõigest väest ja üritas muljet avaldada. Üks hetk ütlesin ma selle lihtsalt välja, et võtame teise ka kaasa.. ja Ints nõustus (mis tal ikka muud üle jäi :))

Edasi sõitsime Turbasse, et mu famiiliale ka kiisupalle näidata, kiisud olid autos väga tublid. Saime sealt kaasa ka kasside transpordikasti Võrru sõiduks, aga seda ei läinudki vaja – nad magasid terve tee mul süles. Ei kartnud, ei rabelenud, isegi kui üles ärkasid, püsisid ikka ilusti süles. 🙂

Nüüd oleme saanud nendega siis 5 päeva tutvuda ja olen aru saanud, et tegu on väga erinevate kassidega. TÄPSELT, nagu Yin ja Yang. Kui alguses öeldi, et Lasse on ülimemmekas ja pugejas, Murri seevastu ülim mürgeldis, siis no ma ei tea..

Tegelikkuses on Lasse pisut rahulikuma loomuga küll ja tahab rohkem süles olla, kuid palju äkilisem ja temperamentsem. Tema nurrub ja mjäub oluliselt rohkem, Murri on selliste häälitsustega üsna tagasihoidlik (nurrub harva, aga mäuguda vist ei oskagi veel.. jutustab niisama :D). Mänguhoos saab Lasse temast päris tihti jagu ja kui sööma hakkavad, panen neile alati ühte taldrikusse portsjonid eri serva valmis, aga vahel ei saa nad kuidagi toitu jagatud omavahel. Tuleb jõhker lõrin, nii et ise ka ehmuvad ära. Murril on teravad küüned, kuid Lassel oluliselt teravamad hambad. Lasse magab natuke rohkem, Murri on ülimalt uudishimulik – eriti, mis puudutab “keelatud” tubadesse minekut. Lasse on pisike – loomaarsti juures kaalus ta 800 grammi, Murri aga 1100g. Ei ütleks, et vennad, aga samas see, kuidas nad teineteist tegelikult armastavad ja hoiavad, on imearmas! Magavad alati üksteise kaisus..

Lõpetuseks veel pilt nende mängupuust, mis Ints neile tegi. See läheb veel mingi hetk püsti, kui aluse sellele leiame, ja sinna riputan ka oma hetkel veel tegemises oleva kassimaja 🙂

puu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga